adultsearch.com

Dzień Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki – to od 107 lat święto Polskiego Stronnictwa Ludowego, to Święto obchodzone w każdej gminie i powiecie. Tegoroczne Wojewódzkie Święto Ludowe odbyło się w Pyrzycach. Uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny i Ruchu Ludowego koncelebrował Biskup Jan Gałecki. Katedra w Pyrzycach zapełniła się sztandarami i delegacjami z całego województwa. Swoją obecnością obchody zaszczycili liczni goście zaproszeni przez wojewódzkie i powiatowe władze PSL.

W piątkowy wieczór 22 stycznia Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki przybył do Letnina k/Pyrzyc na noworoczne powiatowe spotkanie działaczy, sympatyków i przyjaciół PSL z powiatu pyrzyckiego. Gospodarz spotkania Prezes ZP w Pyrzycach - Edward Sadłowski. Powitał przybyłych gości, złożył życzeniami noworoczne - zwłaszcza sukcesów w tegorocznych wyborach.

W niedzielę 17 maja br w katedrze pyrzyckiej został poświęcony sztandar organizacji powiatowej Polskiego Stronnictwa Ludowego w Pyrzycach. Uroczystość uświetnili obecnością i wystąpieniami okolicznościowymi goście w osobach: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.

W dniu 3 czerwca w Jedlickim Parku zorganizowano Święto Ludowe. Uroczystość poprzedziła Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny oraz członków i sympatyków PSL.

Dodatkowe informacje