W niedzielę 30 sierpnia Prezes ZW PSL Jarosław Rzepa - Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego po raz drugi oprowadzał grupę zwiedzających po Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach.

Jak profesjonalny przewodnik rozpoczął od przybliżenia ok. 25 - osobowej grupie historii ogrodu i jego twórcy Conrada von Borsig oraz historii pałacu i folwarku, od powstania do stanu obecnego. W przechadzce po ogrodzie Prezes skupił uwagę i zainteresowanie zwiedzających głównie na przyrodzie rodzimej, w tym na umiejętności rozpoznawania i dostrzegania piękna drzewostanu występującego w naszym klimacie. Prezes wykazał się dużą znajomością rzeczy, przy czym – jak twierdził – niemalże wszystko pamiętał z okresu studiów w Akademii Rolniczej w Szczecinie. Po jego sposobie przekazywania informacji - niejako w formie opowiadania - dało się wyczuć wielki sentyment do otaczającej przyrody i środowiska naturalnego. Brawo! Inicjatywa warta powtórzenia.

 

Wśród zwiedzających byli m. in. dyr ogrodu Beata Osińska, radny Sejmiku Wojewódzkiego kol. Olgierd Kustosz z małżonką, Wicestarosta Powiatu Pyrzyce kol. Bartosz Królikowski.

Dodatkowe informacje